SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 6638686
*
nr 663 8686
Bricka
Pläter, Sheffield, England, diameter: 50
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2010
kl 18:04:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 16:18:01
1
100 kr
25/10 16:30:33
2
300 kr
25/10 17:25:11
3
200 kr
25/10 17:25:31
3
300 kr
25/10 17:25:52
3
350 kr
25/10 17:58:01
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter sheffield silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Bricka
nr 663 8686
Bricka
Pläter, Sheffield, England, diameter: 50
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 16:18:01 | 1 | 100 kr |
25/10 16:30:33 | 2 | 300 kr |
25/10 17:25:11 | 3 | 200 kr |
25/10 17:25:31 | 3 | 300 kr |
25/10 17:25:52 | 3 | 350 kr |
25/10 17:58:01 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter sheffield silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41